Před rokem 1989 byl v bývalém Československu nedostatek skoro všeho, včetně kvalitních sportovních bot. Proto se jeden z tehdejších největších domácích výrobců obuvi firma Svit ze Zlína rozhodla zakoupit od světoznámé značky Puma kvalitní formy na výrobu sportovní obuvi. A tak se na našem trhu objevily boty značky Prestige, které jejich příznivci brzy překřtili na „prestižky“.

Na rozdíl od jiných bit vyráběných tehdy u nás měla obuv Prestige pevnou podrážku. Prestižky se tak ideálně hodily na tenis a brzy se jim přezdívalo také „lendlovky“, ač se značkou neměl slavný tenista Ivan Lendl nic společného. Později vznikly jiné sportovní boty téže značky, kterým se říkalo „mečířky“ podle československého olympijského vítěze v tenise Miloslava Mečíře. Mít boty značky Prestige toužilo hodně lidí, ale ne každému se to povedlo. Staly se takzvaným nedostatkovým zbožím.

Sametová revoluce změnila také situaci nabídce obuvi. Do Československa se rychle začalo dovážet velké množství bot různé kvality a domácí výrobci se brzy dostali do problémů. Zlínský Svit nebyl výjimkou. Vedle sportovních bot věhlasných značek se k nám začaly dovážet i laciné kopie prestižek, které sice na první pohled vypadaly skoro stejně, ale s tradičně vysokou kvalitou značky Prestige neměly nic společného. Svit a Prestige to značně poškodilo a továrna nakonec v roce 2000 skončila v konkursu. Ale ani to neznamenalo pro prestižky konec.

O dva roky později značku koupila rodinná firma Moleda, a.s., která pocházela, jak jinak, ze Zlína. Na původní výrobní linku se vrátily boty, které Češi důvěrně znali, ve staré kvalitě, ale s mnoha vylepšeními. Produkce se postupně zvyšovala a v současnosti své nové majitele ročně získá více než 100 000 párů nejen u nás, ale i na Slovensku. A vyváží se dokonce i do USA.

Sportovní boty, pracovní boty kupované jako ochranné pracovní pomůcky, dětské boty – to vše je obuv Prestige. Všechny výrobky spojuje dlouhá životnost, originální podoba a vysoká kvalita. Aby ne, když už v nich chodí několik generací Čechů.