Jak účinně zabezpečit dům během dovolené

Zabezpečení domu

S létem přichází i období dovolených, které představuje nejrizikovější dobu pro majitele nemovitostí. Nejvyšší čas myslet na důkladné zabezpečení vašeho domova.

Během letních období dojde až ke 40 % z celkového počtu krádeží v průběhu roku. Poradíme vám, jak nejefektivněji ochránit svůj dům před nežádoucím vniknutím nejen během letních prázdnin ve 3 krocích.

Zainvestujte do zabezpečení slabin domu

Okna jsou velmi častým přístupem zlodějů do domu, proto dbejte v první řadě, aby byla všechna okna důkladně zavřená. Zabezpečení oken můžete řešit více způsoby. Tradiční způsob a nejméně estetický jsou mříže. Výrazně zvýší bezpečnost i okenní fólie, které zpevní celou prosklenou plochu a okna budou odolnější. Nákladnějšími možnostmi jsou pak okenice s vícebodovým uzamykáním a či moderní venkovní žaluzie a rolety, které kromě protihlukové ochrany a tepelné izolace tvoří další těžce překonatelnou překážku při vniknutí do domu.

Vstupní dveře mohou být nejslabším místem, ale i největším oříškem pro zloděje. Při pořizování vstupních dveří nešetřete. Pořádné bezpečnostní dveře zabrání až 80 % krádeží! Pokud plánujete svůj dům ochránit pojistkou, za nejvhodnější vstupní dveře považují třídu 3 a 4. Vyšší třídy se u bytových v podstatě ani nepoužívají. Se speciální úpravou vás ochrání před nežádoucím vniknutím i požáry protipožární dveře.

Bezpečnostní systémy

Elektronický zabezpečovací systém v kombinaci s mechanickým zabezpečením se skutečně vyplácí. Opatřete slabá místa vašeho domu elektronickým bezpečnostním systémem, který je napojen na pult centralizované ochrany, který v krátké době přivolá bezpečnostní agenturu.

Pár rad, které vás nebudou nic stát a sníží riziko na minimum

Zásadním pravidlem je nevychloubat se veřejně, kdy a na jak dlouho se chystáte opustit svůj domov. Vynechejte i přidávání atraktivních fotek na Facebook a jiné sociální sítě, kde vás může sledovat v podstatě kdokoliv.

Poproste souseda, ať vám pravidelně vybírá schránku. Nejčastější způsob, jak zloději zjišťují, zda je byt či dům dlouhodobě opuštěný, je podle schránky a zvonku. Pokud je vaše schránka nacpaná k prasknutí a opakovaně se nikdo nedozvoní, je jasné, že nejste doma. Pokud to lze, vyměňte i jmenovky.

Držte se tzv. pravidla 5 min – věci, ke kterým se zloděj nedostane během 5 minut, bývají obvykle v bezpečí. Důmyslně ukryjte cennosti, použijte zámky nebo trezory.

susenky

 

vypich.cz