Nebaví vás vařit? Nemusíte!

vaření

To, že máme dbát na správnou výživu, jíst kvalitní jídlo a neodbývat se bagetou z benzínky nebo fast foodem, slyšíme dnes a denně ze všech stran. Ale ne každý má v práci skvělou firemní jídelnu a vůbec už ne každý umí nebo chce vařit a připravovat si kvalitní jídlo sám doma. Pokud vás vaření nebaví, netrapte se tím a nechte si uvařit od odborníků.

Číst dál...

Osmý ročník Fotograf Festivalu s názvem Ne-práce

festival

Zaměstnání volnem bude zkoumat mezní polohy mezi tím, co běžně označujeme jako práci a co již jako práci nevnímáme. Pomlčka mezi „ne“ a „práce“ je stěžejním znaménkem, které vede k zamyšlení nad sílícím trendem, kdy práci skrze digitální technologie plíživě prostupuje prokrastinace, a naopak volný čas bývá čím dál více zatížen pracovními povinnostmi.

Číst dál...

Začíná výstava Invisible Presence umělce Jiřího Matějů

výstava

Renesanční prostory Královského letohrádku budou v září a říjnu vystavovat nejnovější tvorbu umělce Jiřího Matějů. K vidění budou kresby, velkoformátové obrazy, plastiky a site specific instalace reagující na přítomnou minulost renesančního paláce. Jiří Matějů je výraznou postavou české umělecké scény a představitel geometrické abstrakce, která však v jeho pojetí není statickou plochou ale dynamickou hrou s linií, barvou a světlem. Výstavu Invisible Presence v renesančním letohrádku na Pražském hradě pořádá karlínská Hauch Gallery od 13. září do 31. října 2018.

Číst dál...

susenky