Robotická sekačka – skvělý pomocník pro každou zahradu

sekačka

Zahrada je radost, ale také starost od jara do podzimu. Pořád je co plít, sázet, zalévat, sklízet… A taky sekat. Neexistuje snad žádná zahrada, na které by aspoň kus plochy nepokrýval trávník, o který je nutné pečovat a minimálně několikrát za rok ho posekat. Skvělým pomocníkem k péči o travnaté plochy je robotická sekačka, která nejen trávu výborně poseká, ale také zkypří půdu a dodá do ní živiny. Trávník pak vypadá výborně a díky pravidelné péči se stále zahušťuje.

Komu je robotická sekačka určena

Robotická sekačka může pomáhat nejen starším majitelům zahrad, které už sekání trávy klasickou sekačkou, nebo dokonce kosou zmáhá, ale také všem, kteří mají problémy s pohybem ze zdravotních důvodů. Spoustu času ale ušetří i milovníkům květin či dalších rostlin. Proč se místo sekání trávy nevěnovat třeba růžím, nebo ovocným stromům?

Robotická sekačka funguje úplně sama, stačí ji jen předem naprogramovat, samotně se dokonce i nabije. Jednoduchou obsluhu zvládne úplně každý, včetně lidé bez technického talentu. Stejně tak pomůže robotická sekačka všem, kteří mají sousedy citlivé na hluk. Robotické sekačky jsou velmi tiché, takže určitě nebudou obtěžovat nikoho v okolí ani v neděli a majitel zahrady se tak vyhne zbytečným problémům s majiteli okolních nemovitostí.

Pozor na správný výběr

Stejně jako každá zahrada je jiná, rozdílné jsou i jednotlivé typy robotických sekaček. Můžete si sice vybrat sekačku sami, ale je lépe se poradit s odborníky, který model robotické sekačky se hodí přesně pro velikost a členitost konkrétní zahrady. Vybranou sekačku vám mohou předvést přímo na zahradě a případně ji rovnou nainstalují a proškolí vás, jak s ní pracovat.

Sekačky GARDENA

Jednou z nejlépe hodnocených značek robotických sekaček je GARDENA. Firma neustále přichází s novými inovacemi. Inspirujte se například na webové stránce smart-zahrady.cz.

susenky

 

vypich.cz